При изключителен интерес и перфектна организация премина международният турнир по плуване Comen Cup 2019. Плувният турнир на средиземноморските нации за юноши 15-16 г. и девойки 13-14 г. се проведе на басейн „Парк Арена ОЗК” в Бургас.

С два приза завърши отборът на Италия. Плувците от Ботуша спечели първото място в генералното комплексно класиране и триумфираха с голямата купа Comen Cup 2019, която беше връчена на победителите от кмета на Бургас Димитър Николов. Скуадра адзура извоюва и отборната победа при девойките. В мъжкото направление купата заслужи тимът на Турция

В генералното класиране България се нареди на пето място. Нашите национали завършиха в надпреварата със седем отличия.

Титли спечелиха Йосиф Миладинов и Калоян Левтеров. Миладинов взе златото на 100 м бътерфлай (54,72 сек.), а Калоян Левтеров ликува в дисциплината 200 м гръб финишира с 2:02,77 мин. Миладинов добави и сребро на 50 м св. стил с 23,55 сек. Левтеров се окичи с бронза в дисциплината 100 м гръб, след като финишира с време 57,45 секунди

Двамата имат отличия и с щафетите – сребро на 4х100 м св. стил /Даниел Нанков, Йосиф Миладинов, Иван Палигоров, Калоян Левтеров/ – 3:30,26; сребро 4х100 съчетано /Калоян Левтеров, Георги Янев, Йосиф Миладинов, Иван Палигоров/ – 3:53,17; бронз на 4х50 микс /Калоян Левтеров, Тея Николова, Йосиф Миладинов, Мария Митова/ – 1:52,58 мин.

Най-големите звезди в националния тим – Левтеров и трениращият в Швейцария Миладинов ще участват на европейското в Казан за юноши и световното в Будапеща

Турнирът Comen Cup, който се провежда на най-модерния плувен комплекс в Източна Европа – „Парк Арена ОЗК”, беше открит от кмета Димитър Николов. Официални гости на церемонията бяха още зам.-министърът на спорта Стоян Андонов, зам.-кметът Красимир Стойчев, председателят на Българската федерация по плувни спортове Георги Аврамчев, олимпийската и европейска шампионка Таня Богомилова, световният шампион по плуване в открити води Петър Стойчев, общински съветници и други.