Успешна седмица записаха състезателите на ТК „Авеню”. Най-голямата победа извоюва Веселин Киселков, който спечели второ място на турнира от пета категория за юноши и девойки на ITF в Тунис. Във финалната среща Киселков отстъпи с 2:6, 0:6 на Хави Ортега от Испания.

Преди този мач Веселин постигна четири победи без да загуби сет. В полуфинала той победи с 6:2, 6:3 номер 2 в схемата представителя на домакините Елиес Маруани

В България шампион на държавното лично първенство по тенис на открито, 18 годишна възраст, стана Антъни Генов. До титлата при юношите състезателят на „Авеню” стигна до трофея след победа с 6:4, 6:2 над Симеон Терзиев от ТК „Диана”.

Това е втора шампионска титла за Генов от първенството. Той триумфира и в турнира по двойки при юношите в тандем с Алекс Ганчев /ТК Пловдив 1981/. Двамата победиха във финала с 6:0, 6:4 Симеон Терзиев /ТК Диана/ и Васил Димитров /ТК Виа Тенис Стар/

Шампионка на смесени двойки стана и Стелa Пеева. Тенисистката на ТК „Авеню” в тандем с Диан Недев /ТК Виа Тенис Стар/ спечелиха титлата в турнира с победа във финала със 7:5, 6:4 срещу Никола Керемедчиев /ТК Дема/ и Даря Шаламанова /ТК Дема/.

Седмица по-рано Стела вдигна вицешампионската титла на България от първенството за 16-годишни. Бургазлийката се класира на финал без загубен сет, след победи на четвъртфинал срещу Мирела Шкумбова и на полуфинал срещу Ангела Ганева, но на финала отстъпи на Денислава Глушкова с 3:6 2:6

Държавното лично първенство по тенис на открито до 18 г. се проведе на кортовете на ТК „Спорт Палас” в Сливен.