Състезателката на СК „Европул” Никол Андонова спечели шампионската титла в тройния скок на държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години.

В отсъствието на фаворитките Александра Начева и Ариана Кузманова, бургазлийката отчете 12,34 метра, с над метър повече от класиралата се на второто място Алина Грънчарова от „Феникс 2004” /11,59 м/.

Освен в сектора за троен скок, бившата акробатка стартира и в коронната си дисциплина – бягането, където обаче не показа на сто процента възможностите си. Възпитаничката на треньора Петър Райков отстъпи титлите си и спечели сребърни медали на 100 м – 12,42 сек., и на 400 м с препятствия, където постави личен рекорд с 64,35 сек.

В първия ден на 100 м шампионката за миналата година спря стрелките на хронометъра на 12.20. Ден по-късно обаче Никол даде по-слабо време – 12,42 и отстъпи златото на 17-годишната Мартина Писачева от „Локомотив” /Пд/ с 12.31 сек.

Рекордьорката при девойки под 18 години на 100 метра с препятствия зае третото място на финала на хърделите. Андонова постигна 14.51 сек., като атлетката ни бе изпреварена от Изабела Соколова (КЛАСА) – 14.37 и Росалия Рангелова (Локомотив София – Никола Карапетров) 14.46 сек. Така за Никол остана бронзът.

На стадион „Васил Левски” в София с медал се окичи още една състезателка на „Европул”. В хвърлянето на копие с бронза се окичи Ванеса Александрова, която преодоля 30,84 м. Тук безапелационна победителка стана Венелина Петкова, която премина границата от 40 метра в шестия си опит – 42.78.