Тенисисти от бургаските клубове се класираха на призовите позиции в регионалното първенство за юноши и девойки до 14 г. Надпреварата се проведе на кортовете на ТК „Нефтохимик” в бургаския комплекс „Славейков”.

Шампиони в своята възраст станаха Десислава Меразчиева от ТК „Авеню” и Георги Михайлов от ТК „Нефтохимик”.

Десислава Меразчиева стигна до златото при девойки след четири записани победи. Втора се класира Елица Костова от ТК „Ямбол 2005”, а третото място спечели Десислава Бинева от ТК „Галакси Спорт”.

При юношите Георги Михайлов също записа четири победи и заслужено се окичи със златния медал. Негов подгласник стана Георги Добрев от ТК „Галакси Спорт”, трети се наледи Петко Инджов от ТК „Авеню”.

Регионалното първенство за ювоши и девойки до 14 г. е от календара на Българска федерация по тенис. Участваха тенисисти от пет клуба в областта.