„Лудогорец“ триумфира с осма поредна титла в българското футболно първенство. Тимът от Разград спечели трофея само с точка преднина пред втория ЦСКА, каквато бе разликата и преди последния, 36-и кръг, от Първа лига.

В него и двата тима послигнаха успехи. „Орлите“ нямаха проблеми срещу излезлия в непълен състав тим на „Черно море“ и спечелиха с 4:1. „Червените“ пък за пореден път този сезон се измъчиха с „Ботев“ (Пд), но стигнаха до победата с минималното 1:0 след гол на Жоржиньо в самия край на мача на „Българска армия“.

За „Лудогорец“ точни бяха Бакалов в 10-ата мин. и Шверчок, който реализира хеттирк с попадения в 32-рата, 58-ата и 70-ата минути. Жоржиньо изравни за „моряците“ за 1:1 в 23-ата минута.

В ранния мач от последния кръг „Левски“ падна с 1:3 от „Берое“ в Стара Загора в среща без значение за крайното класиране. В него „сините“ завършват трети и ще играят с „Етър“ бараж за Лига Европа.