Футболистите на „Созопол” спечелиха гостуването си на „Гигант” /Съединение/ с 0:1. В герой за небесносините се превърна влезлият като резерва централен нападател Кристиян Иванов. Младокът се появи в игра след почивката и в 78-ата минута се разписа.

Уилфред Гримо центрира в наказателното поле, но Антонио Ласков не успя да засече. Яни Николов обаче бе на точното място, подаде на капитана Петър Кюмюрджиев, който центрира и Кристиян Иванов с глава от непосредствена близост насочи топката във вратата

Със спечелените три точки „Созопол” с актив от 79 т. и заема второ място във временното класиране. Лидер в Югоизточната Трета лига продължава да бъде „Нефтохимик” с 84 т. В изминалия 32 кръг „шейховете” победиха „Миньор” /Раднево/ с 1:0 и отборът се доближи на крачка от целта – директна промоция за Втора лига.

„Черноморец” пък победи с 2:1 „Розова долина” в Казанлък и с 62 т. е четвърти в класирането

В следващия предпоследен 33 кръг „акулите” приема намиращия се в дъното на таблицата „Садово”. Мачът е на 24 май, на стадиона в квартал „Акациите”, от 18:00 ч.

„Созопол” също е домакин. В празничния ден небесносините приемат петия „Марица” /Пловдив/ от 19:00 ч.

„Нефтохимик” гостува на „Левски” /Карлово/ и при победа на 24 май бургазлии ще подпечатат окончателно билета си за професионалната група.