Организаторът и домакин на Международния турнир по спортна акробатика „Акро Къп Бургас” – КГС „Черноморец” украси витрината си с нови отличия.

Женската двойка /6-12 г./ Самира Хайдарова и Никол Николова спечели бронзов медал, мъжката четворка /6-12 г./ Калоян Велинов, Борислав Борисов, Васил Налбантов и Данаил Николов извоюваха златото, смесената двойка /6-12 г./ Георги Димитров и Александра Маджурова също стъпи на най-високото стъпало в класирането и се окичи със златото, а смесената двойка /8-14 г./ Калоян Велинов и Александра Маджурова – взе сребро.

Достойно се представиха тройката /6-12 г./ Рая Маджурова, Ева Хаджинешева и Анна Тодорова, които станаха 4-ти, и женската тройка /8-14 г./ Ивайла Жекова, Ема Христова и Ивет Тодорлиева.

Турнирът „Акро Къп Бургас” е продължение на един от най-силните международни турнири по акробатика, организиран в града още преди 30 години от легендарния треньор Радослав Александров,

който, заедно с двукратната световна шампионка по спортна акробатика Ирена Бакалова, беше сред официалните гости. Сега турнира възобнови КСА „Черноморец”.