Бургаският „Корсар” има своя абсолютен шампион! Носител на Купа България стана възпитаникът на клуба Никола Миланов, който спечели златния медал при момчетата до 11 години в турнира „Мастър”. В последния турнир от календара на Българска федерация по фехтовка бургаският корсар оглави класирането в крайната ранглиста за възрастта и заслужено вдигна приза.

Надпреварата се проведе във Варна и беше за деца до 11, 13, 15 години. Турнирът „Мастър“ събра най-добрите осем състезателния във всяка възраст и оръжие.

От регион Бургас Фехтовална академия „Васил Етрополски“ беше представена от: Габриела Георгиева – „Маркели“, Кристина Бандрамалиева, Даниела Петкова, Михаела Николова, Кристина Миланова, Никола Миланов, Виктор Китенов и Боян Димитров – „Корсар“.

При момичета до 11 г. Габриела Георгиева от Фехтовален клуб „Маркели“ Карнобат спечели исторически за клуба сребърен медал. С бронзови отличия се окичиха Михаела Николова до 15 г. и Виктор Китенов до 13 г. На пето място се класира Кристина Миланова до 15 г., шеста е Кристина Бандрамалиева до 13 г. и на осмо място до 13 г. е Боян Димитров, който получи контузия по време на състезанието.