Неприятна загуба понесе отборът на „Черноморец” при гостуването на „Загорец” в мач от 30-ия кръг на Югоизточната трета лига. „Акулите” инкасираха три гола във вратата си и не намериха сили да отговорят на натиска.

През първото полувреме бургазлии изоставаха с два гола, но след почивката вдигнаха оборотите. „Сините” диктуваха темпото на игра и в по-дълги периоди от време владееха топката. „Акулите” обаче така и не успяха да отбележат, а „Загорец” подпечата победата си победата си с трети гол 3:0.

След загубата „Черноморец” остава с актив от 56 точки и заема четвърто място. „Загорец” е трети с 65 точки, след втория „Созопол”, който има 73 точки. Едноличен лидер в групата е „Нефтохимик”, който е недостижим със своите 78 точки.

До края на първенството в Трета лига остават четири кръга. На 11 май, събота, от 18:00 часа, „Черноморец” е домакин на последния в класирането „Асеновец”.

„Нефтохимик” приема в 15:30 ч. единадесетия „Борислав” /Първомай/, а „Созопол” – шестия „Миньор” /Раднево/ от 19:00 ч.