След нулевото реми срещу „Марица” /Пловдив/, футболистите на „Черноморец” спечелиха три точки като домакин на „Хасково”. Момчетата на треньора Радостин Кишишев го направиха по убедителен начин, разгромявайки съперника с 5:1.

Успехът е 17-и за „акулите” от началото на първенството в Югоизточната трета лига. С актив от 56 точки /пет равенства и седем загуби/ бургазлии заемат четвъртата позиция във временното класиране

Домакините владееха инициативата през целия мач, но резултатът бе открит едва след половин час. В 35-ата минута от фаул Васил Калоянов с мощен удар изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0. Попадението като че ли „отпуши” „акулите”, които вкараха още два гола до почивката. За 2:0 точен беше Жулиен Парушев, а класическото 3:0 оформи Васил Калоянов.

През второто полувреме Жулиен Парушев записа своя втори гол в срещата и покачи за 4:0. Гостите от „Хасково” отговориха и намалиха изоставането си, но сили за нещо повече срещу силния си съперник нямаха. В края на мача с атрактивна странична ножица Петър Колев закова заключителния пети гол за победата с 5:1

Преди началото на срещата, защитникът на „Черноморец” Слави Шопов получи наградата си от „сините“ фенове за Футболист №1 за месец април.

В следващи междинен кръг „Черноморец” гостува на третия „Загорец”. Двубоят е на 8 май, сряда, от 18:00 ч. в Нова Загора