ТК „Черноморец” ще има свой представител в международния турнир „Dubrovnik Dud Bowl”. Това стана възможно, след като състезателката на бургаския клуб Габриела Иванова извоюва титлата от квалификационния турнир за надпреварата, който се проведе от 20 до 22 април на кортовете на Тенис клуб „Августа Траяна” в Стара Загора.

Талантливата тенисистка се представи блестящо и спечели първо място в надпреварата при 11-годишните.

Габриела Иванова се наложи над Андреа Иванова от „Славия Бомел 9” /София/ с 5:4(5), 2:4, 4:1.

При момчетата в същата възраст победител е Димитър Кисимов /Про спорт, София/. В по-голямата възраст, 13-годишни, първи е Ангел Владов /Супер Спорт, Варна/, а при момичета – Ива Иванова /Августа Траяна, Стара Загора/.

Класиралите се на първите две места в квалификацията при момчетата и момичета получават правото да представляват България на международния турнир „Dubrovnik Dud Bowl”.

Победителите ще получат договор с водеща световна марка и безплатно участие в двуседмичния тенис лагер, провеждан от самия Горан Иванишевич.

Финалистите до 11 г. печелят уайлд кард за турнира от първа категория на Тенис Европа до 14 г., който ще се проведе в България през 2020 г. и уайлд кард за участие в турнира „Малките асове” във Франция в началото на следващата година. Призьорите до 13 г. ще получат уайлд кард за турнира на ITF в Дубровник.

Състезанието „Dubrovnik Dud Bowl“ ще се проведе от 17-ти до 23-ти юли 2019 г.

Резултати:

Момчета до 11 г.: Димитър Кисимов (ТК „Про спорт“, гр.София) – Иван Иванов (ТК „Испано“, гр.Варна) – 4:1, 1:4, 4:0;
Момичета до 11 г.: Габриела Иванова (ТК „Черноморец „, гр.Бургас) – Андреа Иванова (ТК „Славия Бомел 9“, гр.София) – 5:4(5), 2:4, 4:1;
Момчетата до 13 г.: Ангел Владов (ТК „Супер Спорт“, гр.Варна) – Никола Маринов (ТК „Испано“, гр.Варна) – 5:4(2), 2:4, 4:2;
Момичета до 13 г.: Ива Иванова (ТК „Августа Траяна“, гр.Стара Загора) – Лидия Енчева (ТК „Силистра“, гр.Силистра) – 4:0, 4:0.