Равенство 1:1 отдалечи „Созопол” от лидера в Югоизточната трета лига „Нефтохимик”. Момчетата на треньора Маргарит Димов не успяха да победят „Сокол” /Марково/ в мача от 27-ия кръг.

Срещата ще се започни с четирите греди, които удариха „небесносините”. Резултатът в 33-та минута откри Трайо Грозев. Две минути след началото на второто полувреме домакините изравниха след разбъркване в наказателното поле

Въпреки изгубените две точки „Созопол” продължава да заема второто място във временното класиране. Отборът е с актив от 64 точки, пет по-малко от водача „Нефтохимик”, който е с 69 т. На трета позиция е „Загорец” /56 т./, който загуби при гостуването си на „шейховете” с 4:2. „Черноморец” заема четвърто място с 52 т.

В следващия кръг „Созопол” приема „Атлетик” /Куклен/. Мачът е на 25 април, четвъртък, от 18:00 часа