„Нефтохимик” започна с победа във финалната серия в Суперлигата на България. Волейболните шампиони се наложиха като гости над победителя в редовния сезон и носител на Купата на България „Хебър” (Пазарджик) с 3:1 (25:16, 21:25, 25:18, 25:19) в мач №1.

„Надиграхме „Хебър” категорично по всички елементи. Във втория гейм направихме доста глупости и загубихме гейма, а резултатът можеше да бъде по-категоричен. Важното е, че успяхме да спечелим, трябва да се възстановим и да излезем във втория мач и да победим”, коментира треньорът на „Нефтохимик” Николай Желязков.

Срещата започна равностойно, но до 8:8. Бургаските волейболисти започнаха да набира скорост след първото техническо прекъсване и натрупа преднина, повеждайки с 16:8. „Хебър” опита да стопи разликата, но гостите взеха частта с 25:16.

Домакините успяха да се върнат в играта и да изравнят резултата в геймовете. Втората част започна точка за точка до 9:9, след което „Хебър” поведе с 12:10. „Нефтохимик” изравни 15:15, но след добри изяви на Мартин Симеонов и Венци Рагин се стигна до 21:17. Така тимът от Пазарджик спечели гейма с 25:21.

„Нефтохимик” не позволи да се стигне до изненада в последните две заключителни части. Бургазлии взеха третия гейм на 18, а последния на 19 точки.

Втората среща между двата тима е днес, 16 април, отново от 18,30 часа в зала „Васил Левски” в Пазарджик. Играе се до три победи от пет мача.