Футболистите на „Черноморец” загубиха гостуването си на втория в класирането „Созопол”. В сравнение с мача през есента между двата тима, завършил с реми 2:2 в Бургас, сега в срещата от 26-ия кръг „небесносините” победиха с 3:1.

Въпреки успеха „Созопол” остава на три точки след лидера „Нефтохимик”, който вчера победи „Хасково” с класическото 3:0

Резултатът за домакините в 36-тата минута откри Уилфред Гримо. До почивката „Созопол” направи няколко пропуска и на почивката се оттегли при 1:0.

Шест минути след подновяването на играта Трайо Грозев беше точен за 2:0. Четири по-късно „Черноморец” остана с човек по-малко на терена, след като Васил Калоянов получи втори жълт, респективно му бе вдигнат и червен картон за удар на противников играч. В опит на изпълнение на задна ножица в наказателното поле, Калоянов изрита Мурад Ибраим в главата и бе отстранен от игра

До края на мача „Созопол” успя до оформи класическото 3:0. За втори път във вратата на „акулите” се разписа Трайо Грозев. В даденото продължение след редовното време Мустафа Мустафа намали за 3:1.

В класирането „Черноморец” с 49 т. заема четвърто място. „Созопол” има 63 т. и е на втора позиция след „Нефтохимик” – 66 т.

На 20 април „акулите” посрещат „Гигант” /Съединение/, „Созопол” гостува на „Сокол” /Марково/, а „Нефтохимик” е домакин на „Загорец”.