Силно представяне на състезателите на фехтовален клуб „ Корсар“ на държавното първенство до 15 и 17 години.

На 13-14.04. в Пловдив се проведе отборното и индивидуално държавно първенство за деца до 15 и 17 години, в него състезателите на „Корсар“ се представиха на обичайното си силно ниво спечелвайки куп отличия

В индивидуалната надпревара до 15 години Кристина Миланова и Михаела Николова спечелиха бронзовите медали, а Даниела Петкова остана на крачка от влизане в осмицата на страната. В надпреварата до 17 г. Михаела Николова отново завоюва бронза, Кристина Миланова зае осмо място. При момчетата до 17 г. Георги Златаров зае 5-то място.

В неделя се изиграха и отборните схватки, при момичетата до 15 години отбора на „Корсар“ (Бандрамалиева, Петкова, Миланова, Николова) спечели титлата надигравайки на финала отбора на „Свечников“ – София. До 17 години, в повторение на финала от по-малката възрастова група, се срещнаха „Свечников“ и „Корсар“ (Костадинова, Миланова, Николова), този път отбора от София взе победата, а сребърните отличия останаха за момичетата от Бургас

При момчетата до 15 години, отбора от Бургас(Колев, Димитров, Китенов , Симеонов) спечелиха бронзовите медали.А при кадетите почетната стълбичка бе заета изцяло от състезателите на Фехтовална Академия Етрополски – злато спечели „Свечников“ (Стойчев, Райкин, Воденов), сребърните медали за „Корсар“-Бургас (Златаров, Христов, Александров, Симеонов) и бронз за „Тамплиер“ (Хаджилазов, Кювлиев, Павлов).