Мъжкият отбор на Черноморец спечели първия мач от полуфиналната серия на мъжката „А” група срещу Шумен. В зала „Бойчо Брънзов” домакин се наложиха с 85:74 /31:19, 18:18, 16:19, 20:18/. Така бургазлии поведоха с 1-0 в серията и са на победа от класиране на финал. Втората среща ще бъде в Шумен в понеделник, а при победа на домакините в нея, серията ще се върне в Бургас за решителен мач.

Мачът започна оспорвано с чести смени във водачеството. Бургазлии обаче завършиха първия период силно – със серия от 11:1, за да поведат с 31:19. Черноморец запази комфортна двуцифрена разлика до почивката, когато водеше с 49:37

Гостите от Шумен обаче не се бяха отказали и с отлична игра след паузата, включително и серия от 14:3, се приближиха само на три точки от съперника. В края на третата част бургазлии поведоха с девет точки за 65:56. Непредсказуема беше и заключителната част, в която в един момент разликата беше сведена до само четири точки. Момчетата на Йордан Колев обаче натиснаха в последните минути и спечелиха мача.

За Черноморец Паулин Жардим отбеляза 17 точки и 9 борби, Робърт Георгиев – 16 плюс 7 асистенции добави, а Христо Николов записа 14 т. и 9 борби. За Шумен най-полезен бе Николай Леков с 22 точки и 6 борби, Антон Диков отбеляза 18. Бургазлията Ростислав Тончев вкара 9 точки и 5 борби