Grand Prix

Мотокросисти от четири държави стартираха в първи кръг на републиканския шампионат по мотокрос за сезон 2019 – Grand Prix Поморие 2019. Общо 96 пилоти мериха сили на мотополигона в село Порой, община Поморие.

Състезанието се провежда в памет на Тотьо Чакъров,

дизайнерът на мотокрос писти който прослави България по цял свят и въведе нови норми в проектирането и изграждането на мотокрос трасета през последните години.

В клас МХ65 победи Мирослав Димитров от „Марица Рейсинг Тийм“ с КТМ. За него успехът е двоен, след като победи и в квалификациите от съботния ден (15 минути + 2 обиколки) – 2:17.211 минути.

В клас МХ85 на първо място и в двата манша се класира Християн Георгиев от „Пловдив Мотор Спорт“, с КТМ.

Очаквано отличен старт за новия сезон направи в клас МХ2 Майкъл Иванов. Състезателят на „Тексим Мотор Спорт“ кара много силно със своя КТМ и в двата манша, в квалификацията – 1:47.695 минути.

В клас МХ1 румънецът Джордже Кабал също записа двоен успех с мотоциклет Хускварна, в квалификацията – 1:51.531 минути.

В клас МХ победител е Боян Янков от МК „Орлите“ Добрич, с Кавазаки.

Мартин Тодоров от „М6 Ямаха Рейсинг Тийм“ е първи в МХ-40 с две победи в двата манша с Ямаха.

Grand Prix Поморие 2019 бе открит от кмета на община Поморие Иван Алексиев,

който обяви, че трасето вече ще носи името на починалия в началото на тази година Тотьо Чакъров.

Следващият втори кръг от републиканския шампионат по мотокрос е на 27 и 28 април в Троян.

Резултати:

Клас МХ65: 1. Мирослав Димитров – Марица Рейсинг Тийм, КТМ; 2. Дани Цанков – М6 Ямаха Рейсинг Тийм, Ямаха; 3. Тихомир Йорданов – МСК Девня Марцианопол, КТМ.

Клас МХ85: 1. Християн Георгиев – Пловдив Мотор Спорт, с КТМ); 2. Золтан Ордог – Румъния, Ямаха; 3. Живко Иванов – Диана Рейсинг, с КТМ.

Клас МХ2: 1. Майкъл Иванов – Тексим Мотор Спорт, с КТМ; 2. Алекс Димитров – Мотоспорт Варна,  КТМ; 3. Жулиан Георгиев – Несебър Мото, КТМ.

Клас МХ1: 1. Джордже Кабал – Румъния, Хускварна; 2. Любомир Васев – Тексим Мотор Спорт, Ямаха; 3. Стефан Нейчев – Еър Макс Рейсинг, Ямаха.

Клас МХ: 1. Боян Янков – МК Орлите Добрич, Кавазаки; 2. Николай Колев – СК Велико Търново, Хонда; 3. Петър Петров – М6 Ямаха Рейсинг Тийм, Хонда.

Клас МХ-40: 1. Мартин Тодоров – М6 Ямаха Рейсинг Тийм, Ямаха; 2. Юлиян Райчев – Панчо Рейсинг Тийм, Кавазаки; 3. Йонут Кояну – Румъния, Ямаха.

 

Оставете отговор

Please enter your comment!
Моля въведете името ви