„Черноморец” е на победа от полуфиналите в мъжката „А” баскетболна група. В първи мач от четвъртфиналите бургазлии победиха с 95:71 /33:19, 20:17, 30:14, 12:21/ дублиращия тим на „Рилски спортист” и поведоха в серията.

В зала „Бойчо Брънзов” домакините превъзхождаха своя съперник по всички показатели. „Акулите” спечелиха в борбата под коша – 52:25, имаха по-точна стрелба за 2 точки – 68%-51%, за 3 точки – 40%-17%, и за асистенции – 29-19.

За пореден път основна фигура в състава, воден от треньора Йордан Колев, беше Христо Николов-Гларуса, който записа 20 т., 8 борби и 8 асистенции. Робърт Георгиев добави 17 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Георги Кендеров оформи дабъл-дабъл – 16 точки, 15 борби и 3 асистенции.

Мач №2 от серията е в неделя, 31-и март, от 17:00 часа в „Арена Самоков“.
В другите четвъртфинални срещи „Чавдар” /Троян/ записа драматична победа над „Шумен” със 113:109, като мачът премина през много обрати. Победителят бе определен след петминутно продължение.

„ИУ Варна” се наложи с 91:78 срещу „Атлетик” след обрат през второто полувреме. „Академик 2” разби „Шампион 2006” със 113:82. Двата тима играят в събота, 30 март.