С турнир „Поморие” бе поставен сезонът на спортното ходене в страната. Надпреварата се проведе в крайморското курортно градче, а участие в него взеха състезатели от 13 клуба, представители на градовете Шумен, Добрич, Велики Преслав, Нови Пазар, Елин Пелин, Панагюрище, Бургас, Карнобат, Мизия и Поморие. Турнирът беше за четири възрасти.

Организатор на седмото издание на надпреварата по спортно ходене бяха СК „Атлет 2004” /Поморие/ и община Поморие.

С медали се окичиха фаворитите за призовите позиции в предстоящия на 6 март в Добрич национален шампионат по спортно ходене.

За втора поредна година победителка при жените стана многократната национална шампионка в дисциплината Радосвета Симеонова. Състезателката на „Добруджа 99” /Добрич/ пробяга 10-километровото трасе за 51:25 мин.

Отлично в турнира се включи представителката на домакините от СК „Атлет 2004” Мая Жекова, която финишира с второ време – 57:41 и се окичи със среброто. На трето място се класира Мария Ангелова /КЛА Борис Мулешков/ с 58:48 мин. В тази възраст на шесто място се нареди състезателката на „Вая 94” Борислава Видева с време 1:15,54.
При мъжете на 10 км победител е Станимир Цветков от СК „Мизия”, който завърши с 52:49 мин. Негов подгласник стана Николай Минков от СКЛА „Добруджа” – 55:29.

Бронзовият медал за СК „Атлет 2004” спечели регионалният експерт в Министерството на младежта и спорта Атанас Атанасов /снимката долу/, финиширал с време 56:12.

При девойки под 20 г., 5 км, златото взе Йоана Пенева /СКЛА Нови Пазар/ с 28:36. Победител при юношите сатана Теодор Куртев /СКЛА Шумен/ – 28:14. Състезателите на бургаския СК „Европул” Божидар Цонев и Драгомир Драгнев се класираха съответно на пето и шесто място с времена 35:46 и 37:07.

Победител при юноши под 18 г., 3 км, е Мелих Мехмед /СКЛА Шумен/ – 16:59, а при девойките – Алтен Атан /СКЛА Добруджа/ – 15:54.

В най-малката възрастова група – момичета и момчета под 16 г., които се състезаваха на 2 км, златни медалисти станаха възпитаниците на СКЛА „Шумен” – Еркан Закир /с време 10:25/ и Мария Тошева /11:43 мин./. Представителката на поморийския СК „Атлет 2004” Жаклин Рибова се класира на девето място.

На 14 април Поморие приема третия старт от веригата „Рън България”.