Баскетболният „Черноморец” завърши на второ място в Първата петица на мъжката „А” група и в четвъртфиналния плейоф ще се изправи срещу „Рилски спортист 2”.

В последния кръг от редовния сезон момчетата на Йордан Колев отстъпиха при гостуването си на „Чавдар” /Троян/. Без лидера си Христо Николов бургаският тим не успя да запази аванса от 20 т. и след обрат загуби с 85:91 /21:16, 30:19, 18:29, 16:27/

Така в тази фаза от надпреварата „акулите” приключиха с актив от 12 точки след 4 победи и 4 загуби. Със същите показатели е и „Чавдар”. Поради по-убедителната победа на бургазлии в първия мач между двата отбора, троянци остават трети. През февруари „Черноморец” победи съперника със 101:71.

Лидер в групата е „Академик 2” с 14 т. Седмица по-рано столичани приключиха с убедителна победа със 113:74 над „Чавдар”. В последния кръг на Първата петица „ИУ Варна” победи с 84:72 „Атлетик”. Двата тима завършват с баланс 3-5, но с предимство са варненци заради двете победи в директните мачове

„ИУ Варна” и „Атлетик” ще се изправят един срещу друг и в четвъртфиналния плейоф. Лидерът „Шумен” във Втората четворка пък ще играе срещу „Чавдар” /Троян/. „Академик 2” излиза срещу третия „Шампион 2006”.

Четвъртфиналните мачове са в края на тази седмица. В първата среща „Черноморец” има домакинско предимство. Мач №1 е на 29 март, петък, в зала „Бойчо Брънзов”. Вторият сблъсък е на 31 март, неделя, в „Арена Самоков”

Четвъртфиналите се играят до две победи от три мача.