Волейболистите на „Нефтохимик” започнаха с чиста победа в плейофната фаза от на Националната Суперлига. В първия мач от ¼ финалите шампионът се наложи над „Левски” с 3:0 /26:24, 25:20, 25:21/ и е на победа от полуфинала.

Бургаските волейболисти бяха подкрепени от целия футболен отбор на „Нефтохимик”, както и от спортно-техническия щаб.

Двубоят в препълнената зала „Младост” започна с леко предимство за „Левски”, след което последваха няколко размени на водачеството. При 16:13 за домакините, „Левски” съумя да изравни и до края резултатът вървеше точка за точка. „Нефтохимик” обаче измъкна гейма с 26:24 след атака на Николай Учиков и двоен блок.

По идентичен начин се разви и вторият гейм. „Левски” поведе с три точки, а „Нефтохимик” изравни с ас на Николай Къртев за 6:6 и грешка на Люцканов при мрежата. По-късно момчетата на Николай Желязков поведоха с 15:13, но гостите отново изравниха – 17:17. Шампионът не допусна изненади и надделя с 20:18, за да затвори гейма при 25:20 след грешка от сервис на Мляков.

В третия гейм „Левски” игра равностойно до 11:11. „Нефтохимик” поведе с две точки, като до края разликата варираше между 2 и 4 точки. Въпреки допуснатите осем непредизвикани грешки, шампионите спечелиха частта с 25:21 и победиха с 3:0.

След този мач бургазлии поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 2 победи от 3 мача. Втората среща между двата тима е в събота, 23 март, от 18,30 часа в зала „Христо Ботев” в София. При евентуално равенство третата среща е на 26 март.

В другата среща от плейофите „Хебър” победи „Дунав” с 3:0 (25:19, 25:21, 25:21). В мач №1 успех записаха и волейболистите на ЦСКА, които се наложиха над „Пирин” (Разлог) с 3:0 (25:22, 31:29, 25:20).

Съставът на „Нефтохимик”: Георги Братоев 5, Николай Учиков 22, Ален Джорджевич 12, Георги Петров 13, Илия Петков 4, Николай Къртев 6 – Теодор Салпаров-либеро (Стоян Самунев, Мартин Иванов).

„Левски”: Делчо Раев 2, Смилен Мляков 11, Иван Петров 1, Трифон Лапков 7, Теодор Богданов 3, Марк МакГивърн 3 – Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов 1, Димо Димов, Гордън Люцканов 12, Иван Панков).