Третодивизионният „Созопол” записа четвърта поредна победа от началото на пролетния дял в Югоизточната Трета лига. Като гости момчетата на Маргарит Димов записаха успех с 3:1 над „Садово” в среща от 21-ия кръг. Попаденията реализираха Яни Николов, Трайо Грозев и Мурад Ибрахим. Мача пропусна французинът Уилфред Гримо, който е с травма.

Така „небесносините” продължават да преследват лидера „Нефтохимик”, който в събота победи „Карнобат” с 6:0

В Садово отборът на „Созопол” поведе в 28-та минута чрез Яни Николов. Две минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение на Мартин Газиев. Никола Николов изравни за 1:1.

След почивката гостите отново поведоха в резултата в 57-та минута. Точен беше резервата Трайо Грозев, който се разписа с глава. В 62-та минута Мурад Ибрахим също отбеляза с глава за крайното 3:1.

След победата „Созопол” събра 50 точки от 16 победи, две равенства и три загуби

В следващия 22-и кръг „небесносините” приемат на стадион „Арена Созопол” състава на „Борислав” /Първомай/. Седмица по-късно е дербито на върха с „ Нефтохимик”. Мачът е на 23-и март /събота/, от 16:00 часа.