Отборът на „Дунав” (Русе) победи „Дея Спорт” в мач от последния 22 кръг от редовния сезон на Суперлигата с 3:0 (25:22, 25:18, 25:21).

Русенци поведоха в първата част, след което играта тръгна равностойно. След 18:18 домакините отново излязоха напред и без проблем оформиха аванс за 1:0 гейма. Вторият гейм започна идентично, след което „Дунав” заигра мобилизирано и не даде шанс за съпротива на опонента. Впоследствие волейболистите от крайдунавски град продължиха възходящото си представяне и мачът просто бе доигран.

Така в 1/4-финалите русенци ще срещнат първия в класирането „Хебър” (Пазарджик).

Бургазлии завършват на предпоследното 11 място с 12 т., 4 победи и 18 загуби. За да запази мястото си в Суперлигата бургаският тим ще трябва да победи в плейаута. Загубилият ще играе през следващия сезон във Висшата лига.

Кандидати за промоция в Суперлигата са „Славия” и победителят от двойката „Арда” – „Звездец”.