Ватерполистите на „Черноморец” стартираха по убедителен начин в турнира за Купа България – мъже. Надпреварата по водна топка се провежда на басейн „Парк Арена ОЗК”, а началото на битките за трофея бе поставено с мач между бургаските „Черноморец” – „Нептун”.

За съжаление, очакванията за градско дерби не се оправдаха. Момчетата на старши треньора Петър Йонов бяха с класа над своите бивши съотборници в редиците на съперника. По всички показатели те надиграха съгражданите си от „Нептун” и напълно заслужено спечелиха с разлика срещата, завършила при 14:5.

От своя страна ватерполистите в новосформирания отбор на „Нептун”, с треньор Антон Панговски, показаха, че имат добри технически качества, придобити от времето, когато са били състезатели на „Черноморец”.

Интрига имаше единство в началото на мача. В първата част „Черноморец” поведе с два гола, а „Нептун” изравни. „Акулите” бързо си върнаха преднината. На полувремето „Черноморец” дръпна с шест гола, като на почивката двата тима се оттеглиха при 9:3. Натрупаната разлика позволи в игра за „акулите” да влязат и част от резервите, които се представиха много добре. До края мачът просто се доигра, за да се стигне до крайното 14:5.

В следобедната сесия от турнира за Купа България „Нептун” играе с ЦСКА от 16:00 ч., а час по-късно от 17:00 е мачът „Черноморец” – „Комодор”.