Седмица след като юношите старша възраст на „Фрегата” спечелиха Купа България, втори трофей вече краси витрината на бургаския хандбален клуб.

Носители на поредното отличие станаха възпитаниците на треньора Иван Радев, които се класираха на първо място в турнира за Купа България за юноши младша възраст до 14 г.

Бургаските хандбалисти изиграха драматичен финал срещу домакина „Шумен”.

Четиридесет секунди преди края на мача „Фрегата“ водеше с 19:18, но шуменци изравниха с последния съдийски сигнал за 19:19. По регламент след равенство в редовното време се изпълняват дузпи и затова изходът от двубоя зависеше от точността на състезателите от бялата точка. „Фрегата” реализира и петте седемметрови удара, докато „Шумен” пропусна четвъртата дузпа и се отказа да изпълни последната. Така бургаските хандбалисти спечелиха мача с 24:22 и заслужено вдигнаха трофея.

Домакин на финалния турнир за купата на България по хандбал при момчета до 14 години бе Шумен. Шест отбора, разделени в две групи, спориха за призовите позиции в зала „Плиска“. Третото място в турнира остана за „Добруджа“, четвърти е „Левски“, пето място зае „Полюс ТМ“ /Плевен/, а шести остана „Локомотив“ /ГО/.

В предварителната група „Фрегата” победи „Локомотив” /ГО/ с 22:13 и „Добруджа” с 15:8. В полуфинала бургазлии се справиха и с тима на „Левски”, елиминирайки го с 16:10.

Индивидуални призове заслужиха трима състезатели на „Фрегата”. За най-добър защитник бе обявен Милен Атанасов, а голмайстор на финалите стана Петко Станков с 43 гола, реализирани в четирите мача. Заедно със съотборника си Станислав Василев тримата хандбалисти бяха включени в идеалната седмица на турнира.