Националката Ева Брезалиева се окичи със сребърния медал от 23-ото издание на турнира по художествена гимнастика „Руми и Албена” във Варна.

Състезанието е посветено на трагично загиналите преди 42 години в самолетна катастрофа варненски гимнастички Румяна Стефанова и Албена Петрова.

При девойки старша възраст, републиканско класиране, състезателката на бургаския клуб „Олимпия” се класира втора с 42.750 т. Златен медал в многобоя спечели Валерия Ватова от „Тракия” (Пловдив) със сбор от 47.750 точки, бронз взе Божана Монева от „Акро” (Русе) с 37.900 точки.

Титлата в многобоя при жените на международния турнир, където участваха гимнастички и от Естония, Франция и Швейцария, спечели Вая Драганова от клуб „Левски Триадица”.

В републиканското класиране Вая Драганова постигна дубъл и е първа със сбор от 53.500 точки. Втора е Петя Борисова от „Авангард” (София) с 48.250, трета – Памела Петрова от „Чар ДКС” (Варна) с 40.450 точки.

В международното класиране на многобоя при жените златото взе Анна Келман с 49.500 точки, втора е Йоана Николова с 46.200, а трета – Звезда Игнатова с 42.150 точки. И трите грации са от клуб „Чар ДКС”.