Новакът във волейболната Суперлиги а „Дея Спорт” победи с 3:1 (19:25, 25:22, 25:15, 25:22) деветия във временното класиране „Марек Юнион-Ивкони”. Успехът за бургазлии в мача от 21-ия кръг увеличи точковия актив на тима на 19. Това обаче е недостатъчно за откъсване от дъното и момчетата на Весела Братоева продължават да са на предпоследната 11 позиция.

Гостите започнаха силно в зала „Младост”, но в средата на гейма волейболистите на „Дея Спорт” изравниха – 13:13. За съжаление те неуспяха да вземат превес и „Марек” спечели частта с 25:19.

В останалите геймове домакините изненадаха своя съперник. Втория и четвъртия период те затвориха при 22, а най-убедителни бяха в третия гейм, който спечелиха с 25:15.

Резултати от останалите мачове от кръга: Левски – Нефтохимик 3:2; Черно море – Хебър 1:3; ЦСКА – Миньор 3:0; Монтана – Дунав 3:1; Пирин – Добруджа 1:3.
В последния кръг, на 15 март, „Дея Спорт” гостува на „Дунав”.

Лидер в класирането продължава да е „Хебър” с 50 т., ЦСКА е втори с 46 т., „Добруджа” заема трето място с 45 т.. „Нефтохимик” е на четвърто място с 41. В дъното на таблицата е „Миньор” с 9 т. след единадесетия „Дея Спорт” – 12 т.