Отборът на „Фрегата” изтърва последната добра възможност да спечели първи точки за сезона. Един гол не достигна на бургаските хандбалисти, за да открият актива си. Момчетата на треньора Иван Радев загубиха от „Левски” с 25:26 /11:15/, като в последните секунди пропуснаха да вкарат гол от дузпа.

В двубоя, който се игра в зала „Никола Станчев”, домакините започнаха много нахъсано, но с поредицата от пропуски дадоха шанс на съперника да се оттегли на почивката с аванс от четири гола – 11:15.

През второто полувреме „Фрегата” намали изоставането и дори поведе в средата на частта. Липсата на достатъчно опит и неубедителна защита обаче върнаха водачеството на „Левски”. В последните секунди от мача Атанас Буланов изпълни дузпа, която остана нереализирана, а гостите от гр. „Левски” отпътуваха с двете точки. Така младите хандбалисти на „Фрегата” продължават да са с нулев актив от началото на първенството в „А” РХГ-мъже.

Още три мача от кръга приключиха с разлика от един гол. „Добруджа” победи „Спартак” с 32:31 /18:17/, НСА загуби от „Осъм” с 29:30 /11:16/, както и „Локо” /ГО/ от „Пирин” с 22:23 /10:11/. Шампионът „Локомотив” /Вн/ победи „Чардафон” с 29:21 /17:11/.

В следващия 15-и кръг бургаският тим има домакинство на „Локомотив” /ГО/. Срещата е на 24 февруари, неделя, от 14:00 ч.