„Черноморец” записа втора домакинска победа в Първата петица от първенството на „А” баскетболна група-мъже. Момчетата на треньора Йордан Колев разгромиха „Чавдар” /Троян/ в мач от петия кръг и го изпревариха в класирането. В зала „Бойчо Брънзов” домакините спечелиха с убедителното 101:71 /22:19, 27:14, 21:20, 31:18/.

Успехът изведе „Черноморец” на второто място във временното класиране, където „акулите” имат 6 точки от две победи и две загуби. Лидер продължава да е „Академик 2”, който е с 3 победи и една загуба

„След загубата в София, обърнах внимание на момчетата, че се превръщаме в домакински отбор, което не искам да се случва. Лично за себе си виждам две основни неща, които, може би, пречат да се изявим по-добре навън. И в двата случая Христо Николов не беше тренирал с отбора и не беше така да се каже ментално готов за тези мачове, а той е барометърът, факторът в нашия отбор. Има опит и можене в най-висока степен. Второто е, че не можем да намерим друг, който да бъде лидер, да води отбора. Но това е нормално, защото момчетата са млади, нямат опит”, коментира загубите навън и победите у дома старши треньорът на „Черноморец” Йордан Колев.

„Акулите” спечелиха борбата под коша и си подадоха цели 33 асистенции в мача срещу 23 на съперника. Те имаха малко по-добра успеваемост в стрелбата от игра, предизвикаха повече грешки и вкараха с 20 точки повече в подкошието. Резервите също бяха с важна роля като точките от пейката бяха 31:10 в полза на „Черноморец”

„Акулите” стартираха със серия от 14:2. От своя страна гостите отвърнаха и стопиха изоставането си и разликата стигна до три точки. „Черноморец” поднови играта през втората част много силно и този път излезе със сериозен аванс, за да се оттегли на почивката при 49:33.

Равностойно протече третата част, след която домакините имаха преднина от 17 т. – 70:53. Това обаче изглежда не бе достатъчно за бургаските баскетболисти, които буквално разбиха съперника в заключителните 10 минути, за да триумфират с трицифрена победа – 101:71

Робърт Георгиев се доближи до трипъл дабъл с 27 точки, 9 борби и 8 асистенции за победителите, 16 точки и 5 борби записа Георги Кендеров, а 15 вкара капитанът Христо Николов. В другия мач от кръга „ИУ Варна” победи „Атлетик” с 88:84.

На 24 февруари „Черноморец” отново е домакин. Бургаският тим посреща лидера „Академик 2”, който в този кръг почива