Със самочувствие ще поднови мачовете от първенството на Югоизточната Трета лига отборът на „Созопол”. Седмица преди първия мач от пролетния дял на шампионата „небесносините” победиха с 5:0 „Ямбол” в последната зимна контрола.

„Созопол” поведе в 15 минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димитър Коларов. Точен от бялата точка беше Станимир Баев. До почивката домакините продължиха да държат инициативата, но до ново попадение не се стигна

Малко след подновяване на играта центриране от корнер на Станимир Баев бе засечено от французина Уилфред Гримо, който в движение прати топката за 2:0.

Класиката в контролата оформи Кристиян Иванов в 56-ата минута. Младият талант на „Созопол” преодоля двама бранители на съперника и промуши топката под плонжа на вратаря за 3:0. Греда на Уилфред Гримо запази резултата, но десетина минути по-късно французинът се реваншира за пропуска и се разписа за втори път в контролата. В 70-та минута втори гол в мача вкара и Кристиян Иванов за крайното 5:0

В първия мач от 18-и кръг на Трета лига Югоизток пред отбора на „Созопол” предстои сериозно домакинство.

„Небесносините” приемат вторият в класирането „Загорец”, който е с актив от 40 т. „Созопол” изостава на две точки от съперника и заема трета позиция. На старта в първенството созополлии загубиха с 0:2 гостуването си в Нова Загора. Двубоят тази събота е на „Арена Созопол” от 15:00 часа