В последната си контролна среща преди подновяване на първенството отборът на „Черноморец” отстъпи пред втородивизионния „Поморие”. На стадиона в Каблешково бургаският тим отстъпи с 1:2.

„Поморие” поведе през първото полувреме, което премина при равностойна игра. По-големият опит помогна на поморийци да открият резултата с гол на Живко Петков във 40-та минута

През второто полувреме Милен Танев даде по-изразително предимство на своя тим. С далечен удар в 68-ата минута той покачи за 2:0. Минути преди края на проверката отборът на „Черноморец” намали резултата. Единственото попадение за „сините” вкара Петър Колев за крайното 2:1.

Първенството на Трета лига Югоизток ще бъде подновено на 23 февруари. Безсъмнено най-интересно в първия кръг от пролетния дял е бургаското дерби между „Черноморец” и „Нефтохимик”. „Акулите” заемат пето място във временното класиране с 31 т., докато лидерът в групата „Нефтохимик” има с 10 точки повече

Двубоят ще се играе на стадион „Черноморец” в квартал „Акациите” тази събота от 14:00 ч.

Шестият във Втора лига „Поморие” /24 т./ подновява битката на 23 февруари с домакинство на „Пирин”, който е на 14 място