Отборът на „Созопол” записа реми в осмата контрола от зимната подготовка. Вчера на градския стадион в Поморие, „небесносините” завършиха 3:3 срещу втородивизионния „Несебър”.

Созополлии заслужено стигнаха до равенството, а момчетата на Маргарит Димов може да съжаляват, че дори не спечелиха. На полувремето те изоставаха с 3:0, но след почивката се добраха до равенството. „Созопол” пропусна дузпа през втората част.

„Несебър” поведе в 7-та минута с гол на Реджеп Халил, който с глава откри резултата. В 35-та минута Савов покачи на 2:0, а след още 5 минути Иван Цачев засече центриране и направи резултата класически.

През втората част обаче нещата се промениха. Антонио Ласков пропусна дузпа в 58-та минута, след като сам си я спечели, а вратарят Георги Ставрев спаси удара му от бялата точка. В 66-та минута халфът се реваншира за пропуска, като вкара гол директно от корнер за 1:3. Диян Лефтеров реализира след 10 минути втора дузпа за „Созопол” за нарушение срещу Георги Георгиев. Четири минути преди края на срещата след грешка в отбраната на съперника Антонио Ласков оформи крайното 3:3.

В контролата треньорският екип на „Созопол” не можа да разчита на голяма част от своите състезатели. Опитният капитан Петър Кюмюрджиев не взе участие поради лични ангажименти, както и бранителят Златко Ненов. Младият вратар Петър Александров, който се отличи в последната контрола с „Карнобат”, получи почивка. От контузии се възстановяват Трайо Грозев, Милен Димов, Димитър Коларов и французина Уилфред Гримо. Отборът напусна Иван Чавдаров по взаимно съгласие.

Последната проверка на „Созопол” е днес, 16-и февруари, от 15:00 часа, на стадион „Арена Созопол” срещу тима на „Ямбол”.