„Черноморец” допусна грешна стъпка в мач от четвъртия кръг на Първата петица в „А” група. От водещи в резултата, „акулите” допуснаха обрат в двубоя срещу „Атлетик”, който победи със 76:67 /22:24, 16:19, 23:9, 15:15/.

Двата отбора предложиха оспорван и интересен двубой, в който предимството през първото полувреме бе на страната на „Черноморец”. „Атлетик” обаче успя да обърне развоя на срещата в третата четвърт

За гостуването в състава на „Черноморец” се завърна Христо Николов – Гларуса, който пропусна домакинството срещу „ИУ Варна” /72:64/ поради вирусно заболяване. Въпреки включването на капитана в игра, бургазлии допуснаха втора загуба от началото на втория етап от първенството при мъжете. За „Атлетик” това е втора победа, като тимът има една загуба.

Бургазлии започнаха по-добре и поведоха с 9 точки, но последва бързо намаляване на аванса и първата четвърт приключи със само 2 точки аванс за бургазлии – 24:22. Във втората част двубоят се завърза, „Атлетик” успя да изравни, но на почивката „Черноморец” отново излезе напред – 43:38. Гостите се възползваха от по-добрата си стрелба от далеч и от пропуските на съперника

Тимът на „Атлетик” изоставаше с 49:51 точки 3.40 минути преди края на третата четвърт, но последва страхотна серия от 10:0 и обрат до 59:51 в полза на домакините. В четвъртата част „Атлетик” напълно контролираше двубоя и увеличаваше аванса си, който достигна 17 точки – 75:58 две минути преди края.

Най-резултатен за „Черноморец” бе Робърт Георгиев с 18 точки, 6 борби и 8 асистенции. Георги Кендеров добави 15 точки, Стоян Милчев 12

В другия мач от кръга „Чавдар” победи „Академик” с 89:67.

Във временното класиране момчетата на треньора Йордан Колев заемат пето място с 4 точки от три мача. С мач повече лидер е „Академик 2” със 7 т. С по пет точки от три среща са „Чавдар” и „Атлетик”. Пети в подреждането е „ИУ Варна” с три точки

В следващия кръг на 16-и февруари, събота, „Черноморец” е домакин на „Чавдар Троян”.