Новакът във волейболната Суперлига „Дея Спорт” понесе 13-а загуба от началото на първенството при мъжете. В мач от 16-ия кръг „Монтана” победи домакините от Бургас с 3:1 (21:25, 25:17, 25:12, 25:22). Момчетата на треньорката Веселина Братоева започнаха много силно, като поведоха в резултата още в първите минути от срещата.

„Монтана” успя да възстанови равенството при 5:5, след което играта продължи точка за точка. Точни попадения в половината на гостите изведоха „Дея Спорт” напред. В основата на натрупаната преднина беше Георги Петров, който записа три последователни точки, от които два аса – 16:12. Бургазлии изненадаха с ефективен блок и разликата скочи на пет точки – 18:13

Преднината като че ли успокои домакините, което позволи на „Монтана” да отбележи шест срещу две точки. Така в края на мача тимът на Дани Пеев изравни 21:21. Волейболистите на „Дея Спорт” обаче бяха категорични, че ще спечелят частта и го направиха с категоричното 25:21.

По коренно различен начин се разви двубоят в останалите геймове. „Монтана” поведе във втората част, „Дея Спорт” изравни при 10:10 и поведе при 13:12, но всичко приключи до тук. Гостите не изпуснаха инициативата и спечелиха с 25:17. Още по-убедителни те бяха в третия период, който взеха с 25:12

В четвъртия гейм „Монтана” взе аванс от 5 точки – 6:11. Момчетата на Весела Братоева изравниха при 16:16 с блок на Георги Димитров. След това равенство домакините допуснаха елементарни грешки и отстъпиха с 22:25, губейки мача с 1:3.

След този успех „Монтана” се изкачи на 3-о място във временното класиране с 11 победи, 5 загуби и 11 точки, с колкото е и 4-ия „Левски”, но с по-лошо точково съотношение. „Дея Спорт” остава на предпоследната 11-а позиция с едва 3 победи, 13 загуби и 9 точки

В следващия, междинен, 17-и кръг „Монтана” приема „Левски” в дербито на кръга, което е на 12 февруари. Бургазлии отново имат домакинство, но на „Добруджа 07”, който вчера победи с 3:0 „Дунав”. „Дея Спорт” приема в сряда, 13 февруари, от 18:00 часа.