„Нефтохимик 2010” победи „Хебър” с 3:1 (25:17, 22:25, 25:16, 25:23) и взе реванш за загубения финал за Купата на България.

В първия сблъсък от сезона през ноември миналата година лидерът в класирането също победи шампионите, но с 3:0. В мача от 16-и кръг на Суперлигата обаче „Нефтохимик 2010” бе по-добрият тим в зала „Младост” и стана вторият тим, който надвива водача в първенството. За бургазлии игра централният блокировач Теодор Тодоров, който се завърна в основния състав след контузия.

С добър сервис в първия гейм домакините пробиха посрещането на пазарджиклии и поведоха с шест точки. Блокът на шампионите заработи от самото начало, докато „Хебър” допусна много грешки – и в атака и на сервис. „Шейховете” поведоха с 1:0 след 25:17 в първата част.

Интересен и доста оспорван беше вторият период, който премина през няколко обрата.”Нефтохимик 2010” поведе с 4:0, но гостите изравниха при 8:8. В средата на гейма серия на Стойко Ненчев от сервис даде тласък на „Хебър”, който поведе с 4 точки 17:13. Домакините реагираха и бързо стигнаха до равенство – 17:17. С по-добър начален удар „Хебър” удържа преднината си, а Стойко Ненчев заби ас за последната точка в гейма.

Третата част бе изцяло за домакините. Шампионите контролираха събитията на полето, отново затрудниха максимално съперника с начален удар, блокадата също бе на ниво. В напрегнатата обстановка на терена гостите все повече грешаха и не съумяха да се организират и да дадат отпор на шампиона.

В четвъртия гейм момчетата на треньора Николай Желязков взеха добър аванс – 16:9. „Хебър” се доближи само на точка при 23:22, но до обрат не се стигна, а „нефтохимик 2010” взе сладък реванш у дома.

Николай Учиков бе най-резултатен в мача с 25 точки (2 аса, 1 блокада), Георги Петров добави 10 точки (1 ас, 4 блокади).

Въпреки загубата тимът от Пазарджик продължава да води в класирането с 14 победи, 2 загуби и 38 точки. „Нефтохимик 2010” е 4-и с 10 победи, 5 загуби и 29 точки, но и мач по-малко. В междинния 17-и кръг на първенството „Хебър” е домакин на „Марек Юнион Ивкони” (Дупница), а „Нефтохимик 2010” гостува на „Черно море” (Варна). Срещите са в сряда, 13 февруари.