Седмица след триумфа на националния шампионат за девойки под 20 г., Никол Андонова записа впечатляващо участие и в първенството за мъже и жени в зала.

Състезателката на СК „Европул” за пореден път доказа таланта си и заслужи титлата на 60 м с препятствия в оспорван финал с Ива Александрова от СК „Спортико”.

Рекордьорката на 100 м с препятствия за девойки под 18 години Никол Андонова спря хронометъра на 8.52 секунди, като в сериите даде време 8.67. Александрова взе среброто, след като преодоля разстоянието за 8.65 сек. Трета се класира Росалия Рангелова /Локо Сф – Никола Карапетров/ с 9.08 сек.

На 60 м в зала „Асикс Арена” Никол Андонова се окичи със сребърния медал. 19-годишната възпитаничка на треньора Петър Райков постави личен рекорд от 7.66 секунди и покрит норматив за балканския шампионат под 20 години.

Републиканското злато очаквано спечели Инна Ефтимова от СК „Дунав Русе”, за която това е пета титла в дисциплина. Балканската шампионка в спирта на 100 и 200 метра беше без конкуренция във финала и финишира за 7.36 секунди. Трета е Ива Александрова със 7.72.

На 800 метра – мъже, Мустафа Мустафа от СК „Атлет 2004” /Поморие/ финишира с четвърто време 1:58.02.

При мъжете титлата на овчарски скок извоюва Атанас Петров от СК „Бургас 98”. Той преодоля височината от 480 см. Съотборниците му Камен Ценков и Пламен Цветков се класираха съответно на пета /400 см/ и шеста /360/ позиция. Камелия Вълкова, също от СК „Бургас 98”, остана пета при жени.

В овчарския скок, но в шампионата за момичета под 16 г., Виктор Ценков /СК Бургас 98/ се окичи със среброто – 280 см, а съименникът му и негов съотборник Виктор Ценков завърши пети в скока на височина.

Елизавета Шевченко от СК „Маратонец Бургас” завърши трета на 60 м с 8,24 сек. В същата дисциплина, но при момчета, Димитър Димитров /СК Вая 94/ е пети. В старта на 200 м лекоатлетът се класира позиция по-напред. Представителката на бургаския „Маратонец” Стела Стоянова спечели четвърто място в скока на дължина. Отборът на СК „Вая 94” се класира на четвърта позиция в дисциплината 4х1 обиколка-момчета.