Отборът на Созопол постигна успех в четвъртата си контролна среща от зимната подготовка. Възпитаниците на Маргарит Димов се наложиха след обрат с 1:2 над един от съперниците в шампионата от Югоизточната Трета лига – ФК Розова долина Казанлък. Срещата се проведе на стадиона на Тунджа в село Ягода /община Мъглиж/.

Заслужена победа за „небесносините“, които контролираха събитията на терена през цялото време. Едно от новите попълнения – нападателят Георги Георгиев успя да изравни резултата в 25-ата минута, след като Пламен Колев откри още в началото за Розова долина Казанлък. Опитният Станимир Баев вкара победното попадение за Созопол в 32-ата минута. 11- метров наказателен удар за Созопол пропусна Антонио Ласков в 72-ата минута.

До момента възпитаниците на Маргарит Димов са изиграли три контролни срещи и записаха две победи и поражение. „Небесносините” спечелиха срещу втородивизионния Локомотив Горна Оряховица с 3:0 и срещу Хасково с 3:2. В третата проверка Созопол отстъпи с 5:2 от втородивизионния Поморие.

В следващата контролна среща „небесносините” гостуват на Суворово в събота, 2 февруари, от 13:00 часа.