Бургаската борба постигна първи отличия при мъже и жени за годината. В държавния личен шампионат по свободна и класическа борба, който се проведе в Сливен, морският град бе представен от четири клуба. Деветима от талантите ни извоюваха медали.

При дамите бронзовото отличие в кат. до 50 кг спечели Ивана Димитрова от „Черноморец-св.стил”.

Тук извън десетката се класираха Даяна Янчева и Преслава Василева от СКБ „Бургас”. Пети места в своите категории спечелиха Петя Либчева /Черноморец/ – 53 кг, и Ивета Бойнова /Бургас/ – 72 кг. Даниела Мореева /Бургас/ остана девета в кат. 55.

В мъжката част медали за Бургас донесоха четирима състезатели в свободния стил. Вицешампион в кат. до 61 кг стана Олександър Златов /Черноморец-св. стил/, който загуби битката за златото срещу Стефан Иванов /Русе/.

При 57-килограмовите Георги Вангелов от „Юнак-Локомотив” /Русе/ се оказа непреодолим съперник за Митко Асенов /Черноморец-св.стил/, който на финала отстъпи с технически туш 10:0. Преди това шампионът надделя и над другият ни представител в категорията – Цветан Мустафов, за когото остана бронза.

Също с бронзови медали се окичиха борците на СК „Бургас” – Велин Иванов в кат. до 92 кг и Стоян Йорданов в кат. до 125 кг. Христо Христов /Черноморец-св.стил/ се класира пети в кат. 70 кг., където съотборникът му Иван Дишков е 11-и, а Ивелин Илиев от „Бургас” е 14-и.

Вангелов, който е бронзовият медалист от Евро 2016 за мъже, беше обявен за най-техничен състезател на държавното първенство.

В схватките в свободния стил участваха Илиян Парушев /Черноморец, кат. 74 кг/, Юсуф Халил /Бургас, 79 кг/, Ахмед Тахир /Продан Гарджев, 79 кг/, Райко Войнов /Продан Гарджев, 92 кг/, Динко Иванов /Бургас, кат. 97 кг/.

В класическия стил бургаските борци спечелиха три медала. Севгин Мехмед /Черноморец-кл.борба/ е вицешампион в категория до 60 килограма. На финала той загуби от обявения за най-техничен в първенството – шампиона Иво Илиев от „Изобор”. Носители на бронза станаха представителите на „Черноморец” – Райко Райков до 55 килограма и Стоян Илиев до 67 килограма.

Мартин Борисов /Бургас/ е пети в кат. 77 кг, а съотборникът му Стоян Стоянов 11-и. Пето място зае и Денислав Златев /Черноморец/ в кат. 97 кг. При класиците участваха още Георги Райнов /Бургас, кат. 55 кг/, Мохамед Абдулкадер /Бургас, 63 кг/, Слави Стоянов /Бургас, 82 кг/, Тодор Ганев /Черноморец, 130 кг/, Кристислав Радев /Бургас, 130 кг/, Ивайло Дражев /Бургас, 130 кг/, Венцислав Христов /Бургас, кат. 97 кг/ и Димитър Богданов /Бургас, 97 кг/.