В първата си контролна среща от зимната подготовка отборът на „Созопол” победи втородивизионния „Локомотив” (ГО) с 3:0.

Французинът Уилфред Гримо откри в 5-ата минута, а в 63-ата покачи резултата. Класическото 3:0 две минути преди края на мача оформи Стефан Стойнов. Отлично представяне за отбора на „Созопол” направиха новите попълнения, които ръководството на футболния клуб привлече през зимата. Срещата се игра на изкуственото игрище на стадион „Трейс Арена” в Стара Загора.

Уилфред се разписа след като надбяга защитата и с техничен изстрел в далечния ляв ъгъл завърши атаката си. След почивката паднаха другите две попадения. В 75-та минута отново Уилфред удвои аванса, прехвърляйки технично вратаря на съперника. В 88-та минута Стефан Стойнов преодоля бранител на „Локомотив” и с диагонален удар покачи за 3:0.

Втората си контрола от зимната подготовка „Созопол” играе днес, 19-ти януари. Спаринг партньор на „небесносините” е „Хасково”, а проверката ще се играе отново в Стара Загора.