Действащият носител на Купа България „Нефтохимик 2010” постигна важна победа по пътя в защита на титлата. Бургазлии се справиха с ЦСКА в четвъртфинален мач от турнира и ще играят в следващата фаза. В полуфинала шампионите ще се изправят срещу „Добруджа”, който победи „Пирин” /Разлог/ с 3:1.

В зала „Васил Левски” в Пазарджик момчетата на треньора Найден Найденов се наложиха с 3:2 (17:25, 25:22, 25:21, 25:27, 15:11) в интересен и зрелищен петгеймов двубой.

В най-интересния втори гейм разпределителят на „Нефтохимик 2010” Георги Братоев получи жълт картон, а на треньора Найден Найденов бе показан червен картон. И двамата имаха претенции към рефера Игнат Митев. В решителната част на гейма шампионите показаха стабилна защита, точен сервис и изравниха резултата.

Отлично включване направи юношата Денис Карягин. В третата част бургазлии натрупаха аванс от 5 точки – 10:5 след силна серия от сервис именно на младока.

Четвъртата част премина с обрат за ЦСКА. „Нефтохимик 2010” поведе с 15:9, последваха обаче 6 поредни точки за „червените” и равенство. В края шампионите взеха аванс от 22:19, но ЦСКА отново изравни и спечели гейма.

В тайбрека „Нефтохимик 2010” дръпна с 11:9 след с ас на Георги Петров, а малко по-късно поведе с 12:9, за да победи с 15:11.

Двубоят „Нефтохимик 2010” – „Добруджа” е в събота, 12 януари.