Олимпийските шампиони по акробатика от младежките игри в Буенос Айрес Мариела Костадинова и Панайот Димитров са крайните победители в анкетата, организирана от български електронен сайт „Спортист на България до 18 години за 2018”.

Състезателите, които станаха Спортист №1 на Бургас за 2018 г., триумфираха в оспорвана битка с Ивет Горанова и Александра Начева, които допълниха челната тройка.

Първите десет в крайното класиране ще бъдат наградени на специалната церемония на 14 януари. Анкетата премина с партньорството на Министерството на младежта и спорта. Допитването до читателите стартира на 4 декември и приключи вчера.
Анкетата породи огромен интерес, като повече от 115 хиляди са подадените гласове. Победителите Мариела Костадинова и Панайот Димитров, които се окичиха със златни медали на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, спечелиха с 26 328 гласа. Техен треньор в клуб „Бургас” е Гергана Денева.

На второ място с 25 013 гласа завърши Ивет Горанова, която е бронзова медалистка от световното първенство по карате за жени. Големият талант на леката атлетика Александра Начева е трета с 23 850 гласа.