Волейболната година в България ще бъде открита с мач между шампиона „Нефтохимик 2010” и „Звездец”. Това е последната среща от четвъртия кръг в турнира за Купата на страната, която предстои да се изиграе. Заради участието на бургазлии в евротурнира за Купата на ЦЕВ, мачът бе отложен за 8 януари. Домакин на двубоя е втородивизионният тим от Горна Малина.

Останалите срещи от кръга се изиграха на 18 декември м.г. До финалния етап достигнаха – домакините от „Хебър” (Пазарджик), ЦСКА, „Левски София”, „Пирин” (Разлог), „Добруджа 07” (Добрич), „Марек Юнион-Ивкони” (Дупница) и „Монтана”.
Финалният турнир ще се проведе в три дни – четвъртфинали, полуфинали и финал.

Надпреварата за трофея в мъжкия волейбол ще бъде от 11 до 13 януари (петък – неделя) в зала „Васил Левски“ в Пазарджик.

Първият мач за деня от 1/4-финалите на турнира на 11 януари ще противопостави „Пирин” (Разлог) и „Добруджа 07” (Добрич). От 15:00 часа е двубоят между ЦСКА и победителят от двойката „Звездец” – „Нефтохимик 2010”. Програмата продължава с двубой между домакините от „Хебър” и „Марек”, който е насрочен за 17:45. Състезателният ден завършва с битка между „Левски” и „Монтана”, която започва в 20:30 ч.
Победителите от четвъртфиналите се срещат на полуфинали на 12 януари (събота). Първият двубой е от 15:30 ч, а вторият от 18:30 ч. Двата финалиста излизат в спор за трофея на 13 януари (неделя) от 18:30 ч.

За „Нефтохимик 2010” маратонът от срещи ще продължи със срещата – реванш с норвежкия „Викинг” (Берген). Двубоят от турнира за Купата на ЦЕВ е на 17 януари (четвъртък), от 18:30 ч., в бургаската зала „Младост”. В първия осминафинален мач, игран в Норвегия, българският шампион победи с 3:1. Сега момчетата на Найден Найденов се нуждаят от само 2 гейма, за да продължат напред във волейболния евротурнир.

Първенството в родната Суперлига ще бъде подновено на 18 януари. Ден по-късно, в мач от 12-ия кръг, „Нефтохимик 2010” има тежко гостуване на „Добруджа”. Домакините от Добрич са на трето място с 23 т., докато бургазлии, които ще търсят реванш от загубата си с 0:3 през октомври, са на четвърта позиция с 21 т.