Баскетболният отбор на „Черноморец” стана един от най-добрите пет тима в първенството на мъжката „А” група. „Акулите” завършиха на първо място в регион Изток, след като спечелиха директния сблъсък за върха. В мач от последния кръг момчетата на треньора Йордан Колев победиха „ИУ Варна” с 86:68 /30:13, 20:12, 22:17, 11:26/.

Така в този първи етап от надпреварата „Черноморец” завърши с актив 5 победи и една загуба, докато варненци са с четири победи и две загуби.

Независимо от неуспеха за първата петица се класират и варненци, тъй като според регламента за втория етап от шампионата директно напред продължават първите два отбора в подреждането.

В зала „Бойчо Брънзов” домакините започнаха много мотивирано в мача и спечелиха първата част със смазваща преднина – 33:13. Разликата в резултата до почивката стигна 28 точки, а с отличната си игра „акулите” предрешиха рано изхода от двубоя. Големият аванс повлия успокояващо в редиците на „Черноморец”, от което се възползваха варненци. Отборът на ИУ намали изоставането си, но загуби дербито за върха.

Най-резултатен за „Черноморец” стана Робърт Георгиев с 22 точки и 6 борби

Христо Николов завърши с 21 т, 10 борби и 8 асистенции, с по 14 точки записаха Стоян Милчев – 6 борби, и Георги Кендеров – 9 борби, Виталий Телчеров добави 8 т., Николай Георгиев – 3, Марио Начев – 4, в игра влязоха Мартин Чоков и Кристиян Минчев. Срещата пропусна Димитър Найденов.

В състава на „ИУ Варна” отлично игра 23-годишният бургазлия Николай Георгиев. Юношата на БК „Делфин” записа 13 т. и 13 борби

В класирането на източния регион „Чавдар” /Троян/ завърши на трето място, след като в последния кръг в директен сблъсък за позицията се наложи над „Шумен” като гост в мач с продължение с 96:89. В баражите за влизане в първата петица на „А” група за втория полусезон „Чавдар” ще срещне „Рилски спортист -2”, а „Шумен” – „Шампион 2006”.