Най-малките ветроходци на ОМСК „Циклон“ се завърнаха с медали от първото издание на зимната регата „Св. Николай Чудотворец”, която е последно състезание за 2018 г.

Три гонки оформиха крайното класиране в надпреварата, която се проведе на 9 декември във Варна. Въпреки тежкото декемврийско време, участниците смело се впуснаха в надпревара за отличията. Сред състезателите бяха и ветроходците от Общински младежки спортен клуб „Циклон“ – Поморие, които отново оправдаха високите очаквания.

В клас Optimist при момичетата Даниела Гочева се класира на трето място. При момчетата Тодор Тузлуков също стана трети, следван от Пламен Божков на петото място.
Представянето на Атанас Златев и Валентин Мавродиев ги изведе съответно до 15 и 20 позиция. В по-ниската възрастова група – Optimist детска школа Атанас Златев успя да се пребори за четвъртото място.

Регатата е организирана от Яхт клуб „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”, изцяло по инициатива на родители и членове на яхт клуб „Кап. Г. Георгиев Порт Варна”. В надпреварата още взеха участие представителите на клубовете – ВК „Синева” Варна, МК Балчик, от които 29 състезателя от клас Оптимист и три екипажа от клас 420.