Баскетболистите на „Черноморец” си осигуриха място в Първата петица на мъжката „А” група, кръг преди края на етапа в зона Изток. Бургаският тим, който е лидер в подреждането, победи като гост Шумен с 80:69 /24:14, 15:16, 21:25, 20:14/ и няма как да бъде изместен от едно от първите две места. Сред най-добрите пет ще бъде и „ИУ Варна”, а „Шумен” и „Чавдар” /Троян/ ще играят бараж. В последния кръг „Шумен” приема „Чавдар”, а „Черноморец” е домакин на ИУ.

По регламент първите два отбора от всеки регион ще попаднат сред най-добрите пет,

докато заелите трето и четвърто място ще играят бараж.

В Западната „А” група „Академик София-2” спечели първия етап след успех със 103:81 над „Атлетик”. Кръг преди края „Академик” е с пълен актив от победи, докато с второ поражение от тях „Атлетик” остава втори. Бараж ще играят „Рилски спортист-2” и „Шампион”.

В Шумен момчетата на треньора Йордан Колев поведоха още след първата част с двуцифрена разлика 24:14. Домакините отговориха със серия от 10:0 и резултатът бе изравнен. След пет минутна суша под коша „Черноморец” коригира играта си и заигра по-добре. На почивката бургазлии отново увеличиха аванса си, за да се оттеглят при 39:30.

Третата част също мина под диктовката на „акулите”, които поведоха с двуцифрен резултат. „Шумен” обаче намали и от 11 т. разликата спадна на пет /55:60/, а частта домакините спечелиха с 25:21. В заключителния период шуменци стигнаха до обрат и поведоха с 61:60 седем минути преди края на мача. До финалната сирена „Черноморец” се вдигна и спечели мача с 80:69.

Анди Франсис бе най-резултатен за успеха с 25 точки. Георги Кендеров се отчете със 17 точки и 9 борби, Виталий Телчаров вкара 14 точки, Робърт Георгиев – 12, Христо Николов – 5, Стоян Милчев – 7, Димитър Найденов.

На 16 декември „Черноморец” посреща в мач за престиж „ИУ Варна” от 17:00 часа в зала „Бойчо Брънзов”. Във временното класиране „акулите” са лидери с 9 т., колкото има и вторият ИУ. „Шумен” и „Чавдар” са с по 6 т.