Отборът на „Нефтохимик 2010” постигна пета победа в Суперлигата. Бургазлии се наложиха категорично над „Монтана” с 3:0 (25:21, 25:23, 25:18) в двубой от осми кръг. Дебют в срещата направи центърът Теодор Тодоров, който игра в първите два гейма. Тимът, воден от треньора Даниел Пеев, пристигна в Бургас в намален състав поради здравословни причини.

Мачът започна равностойно, но постепенно домакините взеха преднина, която стигна до 23:16. При проверка на нареждането се наложи прекъсване на двубоя, след което Денимир Димитров замени Сергей Андриевский, а смяната даде резултат и гостите стопиха пасива си до 2 точки. Срещу добрите контраатаки и сервисът „Монтана” нямаше шансове и отстъпи с 25:21.

Вторият период също беше оспорван. Шампионите поведоха с 8:5, а монтанчани изравниха и играта тръгна точка за точка. Последва и смяна във водачеството. „Нефтохимик 2010” обаче измъкна победата при 25:23. В третата част домакините имаха превес през цялото време. „Монтана” опита да се върне в играта, но не успя и отстъпи с 3:0.

„Увереността идва с победите, присъствието на Теодор и Георги допълнително даде различен облик на отбора. Отборът на Монтана има различни проблеми, но това не е фактор за победата ни. Срещу какъвто и противник да играехме, смятам, че щяхме да победим. Не мога да дам конкретна оценка за представянето на Теодор – изигра първи мач, първи два гейма. Надяваме се да ни помогне, има все още да натрупва. Поддържал е някаква форма, но ще очакваме още доста израстване и сигурност в отбора.

„Не мога да коментирам дали ще имаме още трансфери, съвсем нормално започваме някакви нови привличания. Колкото и да се струва рано, толкова няма и време – няма и месец и приключва трансферният полусезон. В момента вземаме мерки, резултатите ще се разберат до десетина дни,” каза след мача Найден Найденов.

Най-резултатен за победителите бе Дмитрий Яковлев с 22 точки (3 аса, 3 блокади), Георги Петров добави 10 точки (1 ас).

След този успех „Нефтохимик 2010” се изкачи позиция нагоре във временното класиране и е четвърти с 15 точки (5 успеха, 3 поражения). „Монтана” е на шесто място с 10 точки (4 победи, 4 загуби).

В следващия кръг шампионите се изправят срещу „Дея спорт”. Бургаското дерби е на 12 декември (сряда) от 18:30 часа.