Българската федерация по автомобилен спорт (БФАС) награди призьорите в различните категории за 2018 г. Церемонията се проведе в Международен Експо център, зала Витоша, в София.

Сред отличените най-добри състезатели и отбори има и от Бургас. Това са „Елена Тийм” и АСК „Вромос Жакен”.

Бургаската легенда на автомобилния спорт Стоян Апостолов зае второ място в генералното класиране на дисциплина Затворен маршрут в серия Туринг, след като в две от последните състезания (писта Дракон и писта Серес), той категорично триумфира над преследващия го за същия приз 18-годишен пилот Давид Будев.
При отборите, принос за спечелването на второто място в генералното класиране за бургаския спортен клуб „Елена Тийм” имат: Александър Димитров – втори на Затворен маршрут серия Спорт, Мариян Стоянов, Симеон Кандаров, Слави Рупчев и Гинчо Пачев.
С купи бяха отличени и състезателите на АСК „Вромос Жакен” – Красимир Каменов- Виктор Тужаров – второ място в Ралиспринт, HC5; в Планинско RC мъже втори в генералното класиране е Николай Георгиев, който зае същата позиция и в Мод. При дамите в Мод втора е Теодора Иванова, а нейна подгласничка стана съотборничката й Илина Монева.

Българската федерация по автомобилен спорт връчи на Община Бургас Плакет за цялостен принос към автомобилния спорт за сезон 2018.

16-годишният Кристиян Христов от Автомобилен спортен клуб „Ефко Рейсинг Казанлък“ бе отличен с приза „Най-млад автомобилен състезател на България“ за 2018-а.
По традиция купи получиха първите трима от всеки клас в категориите Рали, Рали-спринт, Затворен маршрут, Планинско изкачване, Раликрос, Автокрос, Гимкхана и Дрифт. Федерацията раздаде общо 149 купи и 100 плакета.