Волейболният шампион на България „Нефтохимик 2010” днес е домакин на белгийския „Пар-Ки Менен” в мач реванш от втория по сила европейски турнир ЦЕВ. Двубоят е от 18:30 ч. в бургаската зала „Младост”, а зрителите ще могат да подкрепят волейболния ни тим само срещу левче.

Срещата реванш е от изключително значение за шампиона, който в първия мач като гост загуби с 2:3 гейма. Успех с 3:0 или 3:1 гейма за българите, би ги класирал за следващия кръг от турнира за Купата на ЦЕВ. При победа с 3:2 гейма ще се играе златен гейм.

Момчетата на старши треньора Найден Найденов, които за съжаление се представят доста неубедително в родното първенство, излизат за задължителна победа. Двубоят срещу белгийците е единственият шанс за състезателите в „Нефтохимик 2010” да защитят мястото си в състава. При загуба шампионът ще се прости рано-рано с турнира.