„Созопол” изпълни задачата си в последния кръг от есенния дял на Югоизточната Трета лига. Момчетата на треньора Маргарит Димов завършиха с убедителен успех, побеждавайки „Хасково” с 3:1 у дома. Успехът доближи тимът на „Созопол” на 3 точки от лидера „Нефтохимик” и „вампирите” ще „зимуват” на трето място.

Само след около минута игра „Созопол” откри с гол на Юли Шекеров. Четири минути по-късно Уилфред Гримо удвои за 2:0. Четвърт час след началото на мача отново Юли Шекеров се разписа. Той засече с глава центриране в наказателното поле и оплете топката в мрежата за 3:0. В 40-ата минута „Хасково” отбеляза почетно попадение от дузпа

Така „Созопол” ще посрещне новата година на трета позиция в класирането. Първото продължава да държи „Нефтохимик” с 41 т., втори е „Загорец” /Нова Загора/ с 40 т.