“Марица” постигна ценна победа с 2:1 над “Созопол” в мач от предпоследния 16-и кръг на есенния полусезон в Югоизточната Трета лига. Срещата между двата тима, които са конкуренти за челните места, се игра на тежък терен на стадион “Марица”.

„Небесносините” се представиха на високо ниво, но играха цял мач с човек по-малко. Вратарят Свилен Нотев бе отстранен от игра за нарушение срещу футболист на домакините, излязъл очи в очи срещу него

Дори и с десет души „Созопол” контролира двубоя и игра равностойно, но численото превъзходство оказа влияние.

Момчетата на Маргарит Димов създадоха няколко опасни положения и през двете полувремена, докато „Марица” имаха късмет при реализирането и на двата гола.

Още в началото на срещата Георги Георгиев бе изведен сам срещу Нотев, който го фаулира на границата пред наказателното поле. Реферът Владимир Ел-Хатиб показа директен червен картон на Нотев и отсъди пряк свободен удар. Тодор Тимонов изпълни и откри резултата в 4-та минута, пращайки топката в мрежата зад резервния вратар на „небесносините” Димитър Николов, появил се на мястото на Кристиян Иванов.

Останали с 10 души на терена футболистите на „Созопол” стигнаха до две опасни центрирания

В 41-та минута Айкут Янъков се озова на добра позиция, но вратарят Димитър Николов успя да спаси ударът му. Христо Янчев обаче удвои резултата след добавка от близко разстояние. Николов отново изби, но топката спря в мрежата му за 2:0. В самия край на първото полувреме Диян Лефтеров стреля от разстояние покрай вратата на Илия Николов.

В 83-та минута резервата Шекеров бе изведен сам срещу Николов, но нападателят стреля в аут. Димитър Коларов също имаше шанс да отбележи, но и той пропусна. В последната минута на мача „Созопол” получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Юлий Шекеров.

Попадението реализира Станимир Баев за 2:1

Загубата позволи на „Марица” да изпревари „Созопол” и да излезе на трета позиция в класирането с 35 точки, колкото има и съставът на Маргарит Димов. Лидер е „Нефтохимик” с 40 т., пред „Загорец” (Нова Загора) с 37 т. след с 4:0 над „Карнобат”.

В последния 17-и кръг „Созопол” е домакин на „Хасково”. Мачът е на 1 декември, събота, от 15:00 часа на стадион „Арена Созопол”.